İstanbul FG Akücü- Alo Aküm Gelsin | 0552 876 97 96

Akü Nerede Doldurulur?

Akü Nerede Doldurulur?

Akü boşalırsa ne yapılmalıdır ve akü nasıl doldurulur gibi sıkça karşılaşılan soruların yanıtlarını vereceğimiz bu içeriğimizde ayrıca akü dolumu hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Şayet aracın aküsü boşalırsa ilk yapılması gereken aracın marka ve modeline göre akü dolum şekli hakkında bilgi edinilmelidir.

Akünüz boşalmışsa iki yöntem ile akünüzü doldurabilirsiniz

Akü Takviye Yöntemi;

Akü takviye yöntemi ile alternatör akünüzü şarj edecektir tabi aracınız akü takviye yapılabilen bir araç ise, en yakında olan ve uygun araçtan akü takviyesi yapılabilir. Bu durum için akü firmasından ve oto tamircilerinden yardım almakta mümkün olacaktır. Akü takviye ile dolumu işlemi, önemle dikkat edilecek, profesyonellik gerektiren bir iştir, yanlış bir işlem ya da durum hem size hem de aracınıza zarar verebilecektir. Akü takviye ile akünüzü doldurabilirsiniz fakat akünüz bitti ise akünüz dolmayacaktır akü değişimi yapmalısınız.

Akü Şarj Etme Yöntemi;

Akü dolumu kararı vermeden önce akü fiziksel kontrolü yapılmalıdır. Akünün kabloları, temizliği kontrol edilmeli, bir çatlak ya da sızıntı olup olmadığı izlenmelidir. Akü ile ilgili bir işlem yapılacağı zaman mutlaka kişi koruyucu ekipmanlarını giymeli, gözlük ve eldivenini mutlaka takmalıdır. Akü dolumu işlemi için güvenilir firmalardan yardım almakta fayda olacaktır.

Akü Dolumu Nasıl ve Nerede Yaptırılır?

Akü dolumu mutlaka uzman kişiler gözetiminde, deneyimli ellerde yapılmalıdır. Çok basit bir işlem gibi gözükse de ufak hataların pahalıya mal olabileceği sonuçlar oluşabilecektir. Özellikle son model araçlarda akü takviyesi mümkün olmadığından mutlaka yetkili servisinden hizmet alınması gerekecektir. Firmamızda akü dolumu işlemi yaptırabilirsiniz.