Hangi Marka Akü Almalıyım, En İyi Araba Aküsü Hangisi

Hangi Marka Akü Almalıyım, En İyi Araba Aküsü Hangisi

“Hangi marka akü almalıyım?” sorusuna cevabımız yine Varta olacaktır. Lakin bu kesinlikle tek alternatifin Varta olduğu anlamına gelmemektedir. Yukarıda saydığımız gibi size üstün bir deneyim sunabilecek daha birçok akü markası mevcuttur. Burada söylemek istediğimiz şey tüm dünyaya kendini ispatlamış olan bir markayı tercih ederseniz hiçbir mesafede, hiçbir koşulda sıkıntı yaşamayacağınızdır. Lakin piyasa sadece tek bir akü arkasından mı ibarettir? Tabii ki hayır. Diğer markalardan kendini ispatlamış olanları da gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

İçindekiler

Akü Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim

Akü Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim sorusunun bir çok cevapları vardır, ilk akla gelen akünün kapasite ve değerlidir. Kapasite toplam güç (Ah),marş gücü (A)de anlık güç anlamına gelir.Örneğin;59 Ah 420 A yazıyorsa bu rakamların anlamı,50 amper saatlik kapasiteye sahip olduğunu 420 amperlik marş gücü olduğunu ifade eder.

Akü seçerken araca kapasite ve marş gücüne uygun akü seçmeliyiz. Eğer daha yüksek değerde akü seçersek kısa vadede sorun oluşturmasa da orta ve uzun vadede problemler yaşanacaktır

Akünün üzerindeki bazı kısaltmalara da dikkat etmeliyiz.EN :Avrupa ,DIN: Alman,JIS: japon standartlarını temsil eden kısaltmalıdır.

En İyi Araba Aküsü Hangisi

“En iyi araba aküsü hangisi?” şeklinde bir soru soracak olursanız bizim bu soruya cevabımız “Varta” olacaktır. Aküde bir dünya markası olan Varta zaten küresel sektörde en iyi akü olarak seçilerek rüştünü ıspatlamıştır. Dayanma süresinin uzunluğu ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Ayrıca Varta marka akülerin en karakteristik özellikleri çok fazla dur kalk yapılan sürüşler için çok iyi olmasıdır. Zira bu konuda kötü olan bir akünün ömrü en fazla 3-4 yıl olabilecekken, Varta akünün sizi 10 yıl idare etmesi bile olasıdır.