Akü Garanti Belgesini Kaybettim

Akü Garanti Belgesini Kaybettim

İnternette kısa bir araştırma yaptığımız zaman “Akü garanti belgesini kaybettim.” şeklinde beyan edilen hayli fazla vaka olduğunu görürüz. Bu son derece insani bir durumdur. Birçok insan uzun yıllar kullanmak üzere aldığı bir cihaz olan akünün tabiri caizse küçük boyutlarda bir kağıttan oluşan garanti belgesini onca zaman sonra kolaylıkla kaybedebilmektedir. Bu da akünün arıza yapması durumunda garanti imkanından yararlanmak adına kısa bir aksiliğe sebebiyet vermektedir. Dikkat ederseniz “kısa bir aksiliğe” ifadesini kullandık. Çünkü tüm verilerin dijital ortamlara aktarıldığı günümüzde akü garanti belgesini kaybetmiş olmanız bir soruna yol açmamaktadır.

Akü Garanti Belgesini Kaybettim Ne Yapmalıyım?

Endişelenmeyin, akü firmasının teknik servisinden yardım isteyerek bu sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz.

Akü Garanti Belgesini Kaybettiyseniz izlenecek yollar şunlardır.

  • Aldığınız akü ne marka ise o markanın ana bayisine gidin.
  • Garanti belgenizi kaybettiğinizi söyleyin.
  • Garanti belgeniz olmadığı için akünüzün garanti süresi aldığınız günden itibaren değil akünün üretim tarihinden itibaren geçerli olacaktır.

Örneğin; Akünüzü 2022’de aldınız fakat eski tarihli 2019 yılında üretilmiş bir akü aldınız garanti belgenizde kayıp, firma akünün garantisini üretim tarihinden itibaren geçerli sayacaktır. Bu yüzden akü seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi yeni üretim tarihli akü almaktır.

FG Akü’den satın aldığınız aküler garantili, yeni tarihli ve orijinal akülerdir.