Elektrikli araçlarda akü var mıdır?

Elektrikli araçlarda akü var mıdır?

Elektrikli araçlar, aslında çok yeni ve karmaşık bir teknolojidir. Birçok insan, elektrikli araçları yalnızca koltuk altındaki bataryaların çalıştırdığını ve yürüttüğünü zannediyor. Ancak, bu araçlarda ilk marşı veren ve temel elektrik sistemlerini destekleyen, normal otomobillerde kullandığımız standart otomobil akülerdir. Yani akü ile batarya farklı ürünlerdir. Batarya aracın motorunu besleyen güç kaynaklarıdır. Elektrikli araç aküsü ise direk aracın fonksiyonel işlevlerini yerine getirmesi için araçta bulunması gereken standart araba aküleridir.

İçindekiler

Elektrikli araçlarda akü biterse ne olur?

Eğer 12V’luk bu akünüz biterse, aracın kapılarını açamaz ve aracı çalıştırarak harekete hazır hale bile getiremezsiniz! Akülerinizin bakımını zamanında yaptırarak bu riskten kaçının. Akü bakımı için bize ulaşın.

Elektrikli araçlarda kullanılan aküler kaç amperdir?

Elektrikli araçlarda 12 Volt’luk standart otomobil aküleri bulunur ve bu aküler, aracın tüm sistemlerini destekler. Elektrikli araçlarda kullanılan 12V’luk akülerin amper kapasitesi, genellikle 50 Ah ile 60 Ah arasında değişir. Ancak, kesin kapasite, araç modeline ve üreticisine bağlı olarak değişebilir. Bu aküler, temel elektrik sistemlerini desteklemek ve araç park halindeyken veya ana batarya devre dışı olduğunda bazı işlevleri yerine getirmek için tasarlanmıştır. 

Elektrikli Araçlarda Akü aracın neresinde yer alır?

Elektrikli araçlarda akü, genellikle aracın alt kısmında, genellikle arka koltukların altında veya bagajın altında bulunur.Bazı elektrikli araç modellerinde, akü farklı bir konumda olabilir, ancak genellikle aracın alt kısmında bulunur.

Elektrikli araçlarda kaç adet akü bulunur?

Elektrikli araçlarda kaç adet akü bulunduğu, aracın modeline ve üreticisine göre değişiklik gösterebilir.Ancak genel olarak 1 adet akü yeterli olabilmektedir. Aracın kapasitesine göre bu sayı ikiye de çıkabilir.

Elektrikli araçların aküsü kaç lira?

Elektrikli araç aküleri aracın model ve markasına göre değişiklik gösterir. İhtiyacınıza uygun 2024 Güncel akü fiyatlarına sitemizdeki bu linkten ulaşabilirsiniz.

Elektrikli araçlarınız bakım ve diğer ipuçları için bloğumuza bu linkten göz atabilirsiniz.

Akü siparişi için bize hemen ulaşın: +90 552 876 97 96