İstanbul FG Akücü- Alo Aküm Gelsin | 0552 876 97 96

Akü Neden Boşalır, Boşalırsa Ne Yaparız

Akü Neden Boşalır, Boşalırsa Ne Yaparız

Aküden kaynaklı aracınız çalışmıyorsa iki sebebi vardır ya akü boşalmıştır yada akünüz bitmiştir. Kullanıcılar genelde ikisini bir birine karıştırırlar. Konuyu detaylıca ele almak gerekirse akü bittiğinde yapılacak işlem farklıdır akünüz boşaldığında yapılacak işlem farklıdır.

İçindekiler

Aküm Bittimi Boşaldımı?

Aracınızı daha bir kaç saat önce yada bir kaç dakika önce çalışıyordu fakat marşa bastınız çalışmıyor. Hiç bir elektriksel aksam açık bırakmadınız yada uzun zaman araç park halinde kalmadı. O zaman akü boşalmamış bitmiştir.

Akü Bitti Ne Yapmayım

Akü motoru çalıştırmada hayati bir rol oynar. Aracın aksesuarlarına güç sağlar, ancak daha da önemlisi marş motoruna güç sağlar. Marş motoru, motorunuzu çalıştırır ve bunu yapmak için aküden çok fazla güç çeker. Bu nedenle, bitmiş akü marş motorunu harekete geçirmeyecektir. Akünüz bittiğinde yapılacak işlem, akü değişimi yapmaktır. 

Akü Neden Boşalır?

Aracınız aküsü iki şekilde boşalır. Aracınızda elektriksel aksamları açık bıraktığınızda ( ışık, radyo, far) gibi akü yada uzun süre aracınız çalıştırmadığınızda akünüz şarj olmayacak boşalacaktır.

Akü Boşaldı Ne Yapmalıyım

Bu durumda yapmanız gereken akünüzü şarj ettirmektir. Akünüz şarj olduktan sonra eski performansına dönecektir. Akünüzü iki şekilde şarj edebilirsiniz;

  • Akünüzü akücüye götürebilir şarj ettirebilirsiniz.
  • Aracınızı akü takviye yöntemi ile çalıştırıp şarj dinamosunun akünüzü şarj etmesini sağlayabilirsiniz.

Akü şarj etmek yada takviye yöntemi ile araç çalıştırmak için profesyonel destek almanızı tavsiye ederiz.