İstanbul FG Akücü- Alo Aküm Gelsin | 0552 876 97 96

Kışın Akü Neden Çalışmaz, Kışın Akü Neden Boşalır

Kışın Akü Neden Çalışmaz, Kışın Akü Neden Boşalır

Akü içindeki kimyasallar sayesinde elektirik enerjisini içinde muhafaza eden bir batarya çeşitidir. Kışın içinde bulunan kimyasallar daha yavaş hareket etmektedir.Daha yavaş hareket eden kimyasallar daha az reaksyona girerek daha düşük enerji üretmektedir. Aslında bu durum akünün bitmesi değil  güç performansının düşmesidir.

Neden Akü Şarj Edilmesi Gerekir

Kışın akününüz bitmesi şu şekilde olmaktadır; Akünüz yeniyse kışı problemsiz geçirebilirsiniz fakat akünüz eskiyse yazın ince ince belirtilerini hissedersiniz.Bu akü kış geldiği zaman performansı  %30 un  aşağısına  düşecektir. Bu düşme sonuncunda kontağa bastığınızda akünüz çalışmayacaktır. Bu durumda akünün şarj edilmesi gerekir.

Akü Neden Boşalır

  • Özellikle kış aylarında, Akü donabilir.
  • -Akünüzü çalıştıran sistemde arıza olabilir.
  • -Aracı uzun süre kullanmadığınızda, akü kendiliğinden boşalabilir.
  • -Arabada açık unuttuğunuz aksamlar aküyü boşaltabilir.( araba teybi,silgeçler,ışıklar)
  • -İstanbul’da Akü neden biter derseniz tıkalı trafikte, düşük devirde çalışan motor,  akünün şarj olmasına engel olabilir.

Her ne sebeple olursa olsun, Akünün Bitmesi  şoförlerin kabusudur. Olmadık bir yerde biten akü, sizi çaresiz bırakabilir. Panik olur, korkuya kapılabilirsiniz. Hele trafikte aniden biterse…işte o zaman yapacağınız tek şey,  FG Akü Yol Yardım Takviye hizmetine ulaşmaktır.