İstanbul FG Akücü- Alo Aküm Gelsin | 0552 876 97 96

Araba Kaç Gün Çalışmazsa Akü Biter?

Araba Kaç Gün Çalışmazsa Akü Biter?

Araba kaç gün çalışmazsa akü biter, akünün bittiği nasıl anlaşılır, akü ne zaman biter, akü neden biter, akünün bitmemesi için neler yapılmalıdır, çalışmayan aracın aküsü biter mi, bir ay araba çalışmazsa akü biter mi gibi oldukça fazla soru kişilerin aklına takılmaktadır ve cevaplarını bulmak için sadece yazımızı okumanız yeterlidir.

Akü Ne Zaman ve Nasıl Biter?

Akünün bitmesi için bazı sebepler gereklidir. Akü bittiğinde aracın elektrik aksamları çalışmayacağından araçta çalışmayacaktır. Araç için bu kadar önemli olan akü, düzenli bakım ve kontrolleri yapıldığında ömrü olan 5-10 yıl kadar kullanılabilecektir. Aküyü verimli bir şekilde uzun yıllar kullanabilmek için belli şartlar altında kullanımı gereklidir. Farlar açık unutulursa, iç aydınlatma lambaları açık kalmışsa, radyo uzun süre kullanılmışsa, akünün şarj sisteminde sorun varsa, aşırı soğuk ve sıcak hava koşullarında, akü nemli bir ortamdaysa, akü kablolarında korozyon oluşmuşsa, bir akü arızası söz konusu ise akü tamamen bitebilecektir. Uzun süre kullanılmayan aküler bitecektir. Soğukta akü donacaktır. Kısa devre ya da kaçak akım olan aküler de çabuk bitecektir.

Akünün Bitmemesi İçin Neler Yapılabilir?

Akünün bitmemesi için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Aracın farları, iç aydınlatmaları kontrol edilmelidir, radyosu düzenli kullanılmalıdır, akünün bakım ve kontrolleri düzenli yapılmalıdır, bir arıza varsa giderilmelidir, araca uygun olan akü seçilmelidir.