Teşvikiye Akücü | Teşvikiye Akü Bayi, Akü Yol Yardım Servisi

Teşvikiye Akücü | Teşvikiye Akü Bayi, Akü Yol Yardım Servisi

Akü, araçlar için gerekli olan enerjiyi biriktiren aygıtlara denilmektedir. Araç için gerekli olan elektrik enerjisini kimyasal enerji şeklinde biriktirip, ihtiyaç duyulduğu anda aracın ve tüm donanımlarının kullanılmasına olanak tanıyan yapıya akü denir. Günümüzde bazen batarya bazen akümülatör bazen biriktireç bazen de akım toplar gibi isimlerle anılan akü motorlu taşıtların kullandığı elektrik enerjisinin kaynağını oluşturmaktadır. Teşvikiye Akü Yol Yardım, sayesinde aracın en önemli parçası En Yakın Teşvikiye Akücü hizmeti dahilinde kolaylılıkla yararlanılacak bir konumda bulunmaktadır.

İçindekiler

Teşvikiye Akü Fiyatları

Teşvikiye Akü Bayi Fiyatları gibi konular, bir çok değişkenin bilinmesi sayesinde netlik kazanmaktadır. Akünün çalışma prensibi, herkesin bildiği normal pillere benzemektedir. Bir negatif bir de pozitif olan iki akım ucu kutbu bulunmaktadır. Bu kutuplar öncelikle motorun ateşleme sistemi ile doğrudan bağlantılıdır. Ayrıca bu kutup başları, klima ile silecekler gibi aracın elektrik enerjisi ile çalışan tüm donanımları ile de doğrudan bağlantılıdır.

Teşvikiye Akü Servisi – Teşvikiye’de Akü Servisi Nerede?

Akü denilen enerji üretim kaynağı donanım, motorlu taşıtların hareket kabiliyetini sağlamaktadır. Hareket için gerekli olan marş motorunun çalıştırılması gereken akımı vermektedir. Başta araç içi lambalar olmak üzere, hem aracın radyosunu hem kaloriferlerini hem de elektrik ile çalışan tüm donanımlar için akım göndererek, onların çalışmasına neden olmaktadır. Gerçekleştirdiği voltaj ile amperaj dengelemesi sayesinde, aracın yüksek devirde kullanılması esnasında elektriği alan ve akünün elektriği ile çalışan donanımların zarar görmesini de engellemektedir. Ortaya çıkan her sorunda Acil Akü Servisi Teşvikiye ve onun hazırda bekleyen Akü Mobil Servis Teşvikiye ekibi, hizmet vermek için beklemektedir.

Teşvikiye Akü Bayileri

Teşvikiye Akü Bayileri, bataryanın içerisinde hücre ismi verilen altı tane bölümün yer aldığını bilmektedir. Her bir hücrede iki elektrot takımı bulunmaktadır. Bu hücrelerde toplamda on altı tane plaka yer almaktadır. Plakalar da tıpkı kutup başları gibi negatif ve pozitif olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Pozitif özellikli plakalar kurşun dioksit, negatif özellikli plakalar ise sadece kurşun içermektedir. Konusunda uzman olan akü servisleri, tüm detayları iyi bilmektedir.